Vysílání v SD rozlišení je v Německu stále populární, vypnutí se odkládá
Důvodem pro zachování standardního rozlišení je fakt, že podle odhadů až 16 procent německých domácností ještě vlastní starší televizory a přijímače. Tito lidé nejsou na vyšší rozlišení technicky připraveni a příjem na starších televizorech jim postačuje.
Část německých domácností stále upřednostňuje sledování televizních programů ve standardním rozlišení SD. Největší německé televizní společnosti proto přehodnocují vypnutí SD distribuce ze satelitu, ke kterému mělo letos dojít. Veřejnoprávní skupiny ARD a ZDF uvedly, že své SD verze zachovají ještě minimálně v dalších 2-3 letech. Nyní se k nim přidává i kulturní program arte, který rovněž hodlá prodloužit své SD vysílání navzdory tomu, že na satelitu vysílá bezplatně i v HD.Privátní skupiny rovněž plánují vysílat v SD rozlišení už jen z toho důvodu, že za HD obraz si nechávají platit. Německé programy ve standardním rozlišení přitom vysílají formou volné distribuce FTA, a lze je přes satelit sledovat legálně i na území České republiky a dalších států.
Důvodem pro zachování standardního rozlišení je fakt, že podle odhadů až 16 procent německých domácností ještě vlastní starší televizory a přijímače. Tito lidé nejsou na vyšší rozlišení technicky připraveni a příjem na starších televizorech jim postačuje. Televizní společnosti se tomu přizpůsobují, nechtějí totiž přijít o diváky. V jistém smyslu tak v Německu probíhá úplně opačný proces než v České republice.
Zatímco v ČR je to stát a technologické společnosti, které nutí diváky k výměně svých přijímačů nebo nákupu set-top-boxů, v Německu podobný tlak neprobíhá. Pokud německý divák sleduje původní televizní programy přes satelit, nemusí vůbec nic měnit. O veřejnoprávní a nejpopulárnější privátní programy nepřijde.
V jistém smyslu tak v Německu probíhá úplně opačný proces než v České republice. Zatímco v ČR je to stát a technologické společnosti, které nutí diváky k výměně svých přijímačů nebo nákupu set-top-boxů, v Německu podobný tlak na spotřebitele neprobíhá.