V Německu pokračují pilotní testy standardu DVB-I
Nový vysílací standard DVB-I si klade za cíl harmonizovat způsob, jakým se se vysílají jednotlivé televizní programy v on-line prostředí. Zjednodušeně řečeno, nový standard by měl usnadnit hledání různých obsahových služeb, které přináší divákovi běžné lineární programy. Zároveň by se usnadnil přístup k videu na vyžádání prostřednictvím různých zařízení. Divákovi by tedy stačila například jedna aplikace pro příjem různých služeb.
Technologické firmy na německém trhu hodlají v nejbližších týdnech pokročit ve vývoji nového standardu, který by mohl výrazně usnadnit hybridní příjem různých televizních programů v různých platformách. Na jednom set-top-boxu nyní mohou diváci běžně přijímat obsah ve standardech DVB-T, DVB-C i DVB-S a novějších. Pokud se do nových přijímačů podaří integrovat DVB-I, měl by mít divák k dispozici mnohem širší portfolio programů, mezi kterými by mohl neomezeně přepínat.
Hlavním cílem je vytvořit jednotný standard pro IPTV a OTT operátory, což v praxi může přinést jedodušší příjem pro všechny diváky.
Vývojáři nového standardu DVB-I počítají s tím, že v určitém časovém horizontu by se televizní vysílání mělo plně přesunout do on-line světa, a všichni diváci budou přijímat obsah prostřednictvím internetu. Bude se lišit jen způsob, jak se k požadovanému obsahu dostanou. To výrazně ovlivní především terestrickou televizi, která je nyní pro diváka nejdostupnější. V budoucnu by však mohl divák přijímat televizní programy několika různými cestami v kombinaci s internetem.
Dnes je běžné, že moderní televizní přijímače podporují vedle terestrického standardu DVB-T a DVB-T2 i satelitní příjem DVB-S a DVB-S2. Integrace jednotného standardu pro on-line příjem by výrazně rozšířila funkcionalitu moderních televizorů.
Archivní text: DVB-I má ambici být standardem pro novou televizní éru