Příjem prémiových programů bez placení se stává stále větším problémem i v prostředí internetové televize. Vedle oficiálních IPTV a OTT operátorů totiž působí na trhu i mnoho „neoficiálních společností“, které nabízí zájemcům možnost příjmu několika tisíc televizních programů za poměrně nízké měsíční předplatné.
Nestává se často, aby se otevřeně mluvilo o televizním pirátství, resp. o dostupnosti určité části placených TV programů bez autorizace. Na problém s nedostatečným zabezpečením televizních programů v Maďarsku upozorňuje jedna z tamních asociací, která poukazuje na fakt, že v určitých oblastech lze bez placení přijímat až 130 TV programů maďarské pobočky DIGI TV a 40 programů z nabídky Magyar Telekomu.
Asociace však upozorňuje na nedostatečné zabezpečení vysílání v optické síti, nikoliv přes satelit. Přitom některé maďarské satelitní společnosti mají problém se zabezpečením svých programů i přes satelit. Podobný problém se však týká i řady dalších evropských operátorů, jelikož neautorizovaný satelitní příjem trápí i velké západní společnosti, například německou SKY, španělský Movistar+ nebo Canal+ Luxembourg.
Příjem prémiových programů bez placení se stává stále větším problémem i v prostředí internetové televize. Vedle oficiálních IPTV a OTT operátorů totiž působí na trhu i mnoho „neoficiálních společností“, které nabízí zájemcům možnost příjmu několika tisíc televizních programů za poměrně nízké měsíční předplatné. Počet nabízených programů přitom není důležitý – klíčový je fakt, že programová nabídka může oslovit diváky prakticky ve všech koutech světa.
Na tom by nebylo nic špatného, kdyby šlo o licencovanou aktivitu. Tyto IPTV služby jsou však nelicencované a porušují práva prakticky všech programů, které mají v nabídce.
Související článek: Rekordní pokuta za TV pirátství ve Francii. Zisky pirátů však mohou být výrazně vyšší