V době koronavirového krize očekávatelně kvete i audiovizuální pirátství
V průběhu posledních šesti týdnů došlo podle jedné studie až ke ztrojnásobení dostupnosti nelegálního obsahu zahrnujícího nejatraktivnější filmová a seriálová díla. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila britská organizace FACT.
Čas trávený v domácnosti nahrává nejen legálním streamingovým službám a poskytovatelům obsahu, ale pochopitelně i těm nelegálním. V průběhu posledních šesti týdnů došlo podle jedné studie až ke ztrojnásobení dostupnosti nelegálního obsahu zahrnujícího nejatraktivnější filmová a seriálová díla. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila britská organizace FACT. Ta se zabývá ochranou duševního vlastnictví a bojem proti pirátství.Rozmach sledování nelegálního obsahu není v této době příliš překvapivý. Většina televizí z provozních důvodů nepřináší nové díly filmů a seriálů. Streamingové platformy mají v tomto směru obrovskou výhodu, jelikož divákům dávají k dispozici velmi širokou knihovnu obsahu, kterou vyvažují chybějící nový obsah. Někteří diváci přesto mohou mít pocit, že zajímavého obsahu není dost, a díky přebytku volného času se uchylují k pirátství.
Atraktivní obsah lze legální cestou najít u legitimních TV operátorů. Nelegální zdroje mají k dispozici víc zajímavých titulů, uživatel však jejich prohlížením riskuje. Kromě zavirování počítače nebezpečným softwarem může uživateli hrozit i trestněprávní riziko.
Rozmach sledování nelegálního obsahu není v této době příliš překvapivý. Většina televizí z provozních důvodů nepřináší nové díly filmů a seriálů. Někteří diváci přesto mohou mít pocit, že zajímavého obsahu není dost, a díky přebytku volného času se uchylují k pirátství.