Sportovní sázení je hnacím motorem nejatraktivnějších souteží. Platí to zejména v Evropě, kde jsou sázkové kanceláře kličovými partnery klubů i celých soutěží. Z tohoto důvodu musí řídící orgány sportovních soutěží akceptovat i sázkové kanceláře jako možné exkluzivní partnery u vysílání streamovaných sportovních přenosů. Na britských ostrovech však patrně dojde k určitým změnám vzhledem k tomu, že se stále více dostává do popředí debata o problémech plynoucích ze závislosti na hazardu.
Podobný problém nedávno řešili i Slováci, kde se tamní hokejová Tipsport liga přesunula z bezplatné streamingové platformy Huste.tv na stránky sázkové kanceláře Tipsport. Právě Tipsport nyní vlastní exkluzivní práva k online streamingu zápasů, které se nevysílají v televizi. Podmínkou je mít aktivní (ověřený) účet sázejícího a prosázet určitou minimální sumu v průběhu jednoho měsíce.
Část uživatelů vyjádřila nespokojenost s tímto postupem. Sice předepsaná suma k prosázení není vysoká, ovšem už samotná nutnost aktivně sázet se může ukázat jako problém. Hokejové přenosy z domácí ligy se tímto staly nedostupné pro diváky mladší 18 let. Ředitel pořadatelské společnosti Pro Hokej Richard Lintner doporučil mladším divákům, ať sledují přenosy hokejové ligy v televizi. Televizní společnosti na Slovensku však vysílají jen maximálně 4 hokejové přenosy týdně z domácí soutěže.
Sportovní sázení je hnacím motorem nejatraktivnějších souteží. Platí to zejména v Evropě, kde jsou sázkové kanceláře kličovými partnery klubů i celých soutěží. Z tohoto důvodu musí řídící orgány sportovních soutěží akceptovat i sázkové kanceláře jako možné exkluzivní partnery u vysílání streamovaných sportovních přenosů.