Na DVB-T2 je připraveno je 25 procent domácností, přechod plánuje 81 procent
Podle kontinuálních průzkumů očekávají diváci od DVB-T2 lepší kvalitu obrazu, interaktivní služby a možnost odloženého sledování pořadů. To vše mohou nyní využívat u kabelových, satelitních nebo IPTV operátorů. České Radiokomunikace hodlají obdobné funkce nabídnout divákům i v terestrické platformě prostřednictvím služby HbbTV, která vyžaduje připojení set top boxu k internetu.
Podle generálního ředitele Radiokomunikací Martina Gebauera je k přechodu na DVB-T2 v tuto chvíli připraveno zhruba 25 procent domácností. Investovat do nového typu anténního příjmu hodlá až 81 procent všech diváků, kteří nyní přijímají televizi přes DVB-T.
České Radiokomunikace očekávají určitý pokles podílu terestrické platformy, ten by však neměl být výrazný. Částečně ho může vyvážit přechod diváků od placených platforem směrem k DVB-T2.
Multiplexy v DVB-T2 mohou technicky šířit víc programů v lepší obrazové kvalitě. Jak ale přiznal šéf Radiokomunikací, obrazová kvalita nebude ve všech případech lepší než u stávající platformy DVB-T.
„Televizím nabídneme v DVB-T2 tři různé obrazové kvality. Je na televizích, v jaké kvalitě budou vysílat. Česká televize vysílá ve špičkové obrazové kvalitě a věřím, že to bude mít psychologický efekt i směrem k dalším televizím,“ uvedl Martin Gebauer.
Komerční televize Nova s Primou shodně deklarovaly, že v DVB-T2 nabídnou volně pouze nižší rozlišení obrazu. Pokud ovšem divák uvidí kvalitní Full HD obraz na programech ČT a následně to porovná s nižším rozlišením komerčních televizí, je možné, že vznikne tlak na Novu a Primu, aby alespoň některé své programy nabídly v HD zdarma.