ČT3 přechází do standardního režimu, budoucnost záleží na případném zachování vratek DPH
Vratky DPH byly velmi důležitým nástrojem financování přechodu z DVB-T na DVB-T2 ze strany České televize. Veřejnoprávní instituci totiž vznikly poměrně vysoké náklady v souvislosti s přechodem na modernější terestrickou platformu.
Televizní program ČT3 určený seniorům bude vysílat minimálně do konce roku 2021. Členové Rady České televize dnes schválili přechod z experimentálního do řádného režimu. Pilotní provoz stanice měl skončit dnes, tedy po jednom roce od expresního zahájení vysílání. Stanice byla původně určena k informování ohrožené cílové skupiny diváků v době covidové pandemie. Členové rady svým hlasováním vyjádřili jednoznačnou podporu tomuto projektu.Program ČT3 měl svou původní tvorbou usnadnit orientaci seniorům v množství informací, jež se na ně nyní hrnou ze všech stran. V rámci magazínu vlastní tvorby nabízí návody, jak vyplnit čas o samotě. Jednotlivé vysílací bloky magazínu Život na třetí budou zpestřeny jednoduchým domácím cvičením i recepty.
Archivní text: Klíčovým formátem programu ČT3 bude magazín Život na třetí
Web Digitální rádio provozovaný Českým rozhlasem napsal, že budoucnost programu ČT3 po roce 2021 bude záležet na případném zachování vratek DPH České televizi, o které usiluje generální ředitel Petr Dvořák. Vratky DPH byly velmi důležitým nástrojem financování přechodu z DVB-T na DVB-T2 ze strany České televize, která je provozovatelem celého multiplexu 21 ze zákona.
Česká televize z tohoto pohledu musí platit veškeré náklady spojené s provozem veřejnoprávního multiplexu 21. Provozní náklady by se v následujících letech neměly zvyšovat, po započtení inflace zůstanou přibližně na úrovni nákladů z roku 2017. Alespoň tak praví jeden z odhadů vedení televize.
Veřejnoprávní televizní instituci však vznikly poměrně vysoké náklady v souvislosti s přechodem na platformu DVB-T2, které sama televize podle různých zdrojů odhadla na více než jednu miliardu korun. Přechod na DVB-T2 tak bylo možné financovat zejména díky zmíněným vratkám DPH.
Vratky DPH byly velmi důležitým nástrojem financování přechodu z DVB-T na DVB-T2 ze strany České televize. Veřejnoprávní televizní instituci totiž vznikly poměrně vysoké náklady v souvislosti s přechodem na platformu DVB-T2, které sama televize podle různých zdrojů odhadla na více než 1 miliardu korun.