Česká televize letos investuje do přechodu na DVB-T2 přibližně 300 milionů
V příštím roce může management ČT narazit na problém, kde tyto peníze sehnat. Připravovaná novela daňových zákonů může způsobit, že Česká televize i Český rozhlas o tyto prostředky přijdou a budou muset hledat rezervy jinde.
V případě veřejnoprávní televize je ohroženo 350-400 milionů korun ročně. Český rozhlas musí počítat s výpadkem zhruba 120 milionů korun ročně. Generální ředitel rozhlasu René Zavoral v této souvislosti ohlásil propouštění, které se může dotknout více než stovky pracovníků. Česká televize propouštět neplánuje, rezervy bude hledat jinak.
Generální ředitel ČT Petr Dvořák ovšem opakovaně upozornil, že tato instituce nebude mít dostatek peněz na plnohodnotný přechod na DVB-T2. V sázce je především souběh obou standardů. ČT může být nucena vypnout původní vysílání v DVB-T v podstatě ze dne na den, což by mohlo způsobit problémy zejména těm divákům, kteří využívají společné anténní rozvody.
Rozpočet České televize pro rok 2018 počítá s výnosy i náklady ve výši 6,96 miliardy korun. Zmíněných 300 milionů korun v nákladech je určeno na financování přechodu na DVB-T2 a na souběžné vysílání v původním i novém standardu.
Česká televize už v průběhu srpna avizovala, že k 30. září 2018 vypne HD programy, které přináší divákům v původním standardu DVB-T v multiplexu 1a. Prozatím však počítá i nadále s vysíláním všech svých programů ve standardním rozlišení.
Rozpočet ČT pro rok 2018 počítá s výnosy i náklady ve výši 6,96 miliardy korun. Zmíněných 300 milionů korun v nákladech je určeno na financování přechodu na DVB-T2. V rámci přechodu se počítá s provozem vlastní DVB-T2 sítě (Přechodová síť 11). Společně s novou sítí je ale nucena platit i provoz původní sítě DVB-T (multiplex 1), kde jsou k dispozici její programy ve zmíněném standardním rozlišení.