Anténní vysílání je pro Šlágr TV moc drahé
Příznivci Šlágr TV najdou programy této skupiny pouze v placených platformách, tedy u kabelových a satelitních operátorů, případně v nabídkách televizních služeb přes internet. Vysílání lze ještě sledovat bezplatně ve vybraných on-line platformách. Majitel televize Šlágr Karel Peterka se ve středu večer poměrně emotivně vyjádřil k působení této televize v anténním vysílání. To je pro jeho skupinu velmi drahé. Vyjádření pana Peterky shrnul portál Digitální rádio.
Terestrické šíření signálu je totiž velmi nákladné a menší televize si jej mnohdy nemohou dovolit. Pokud jsou informace, které uvádí pan Peterka přesné, tak je překvapivé, že jeho dvě televize vydržely v anténním vysílání tak dlouho.
Majitel Šlágr TV prozradil, že distribuce signálu stojí měsíčně přibližně čtyři miliony korun, přičemž z reklamy má za stejné období údajně zisk pouze dvě stě tisíc. „Zcela otevřeně se rozmluvil o tom, že před třemi lety uzavřel s Českými Radiokomunikacemi údajně nevýhodnou smlouvu týkající se právě distribuce signálu v DVB-T2, stanovené podmínky ovšem nebyl schopen dostát,“ napsal portál Digitální rádio.
Pokud jsou informace, které uvádí pan Peterka přesné, tak je překvapivé, že jeho dvě televize vydržely v anténním vysílání tak dlouho. Terestrické šíření signálu je totiž velmi nákladné a menší televize si jej mnohdy nemohou dovolit. Příkladů z minulosti by se našlo několik – loni skončila Tuty TV, která jako jednu z příčin uvedla právě vysoké náklady na šíření signálu. Finanční problémy měly v minulosti i stanice Mňam nebo Mňau. Ty se soustředily na terestrické vysílání i na placené platformy.
Právě z důvodu vysokých nákladů na šíření signálu je terestrická platforma vhodná zejména pro větší televizní skupiny.
Související článek: Dětská TUTY TV skončila, anténní vysílání bylo pro ni moc drahé