RTVS považuje internetové vysílání za plnohodnotnou alternativu ke klasické televizi
Tato argumentace by byla přijatelná, kdyby online stream slovenské veřejnoprávní televize šířili i někteří satelitní, kabeloví nebo IPTV operátoři. Stream však bylo možné sledovat pouze na webu RTVS případně v hybridní televizní aplikaci.
V tomto případě měl ovšem tenista Kližan pravdu. Tenisový duel byl rozhodně významnější událostí než fotbal. A politická diskuze s kandidáty na primátora města Nitra se mohla vysílat na jiném programu – vždyť telerozhlas má přece dva TV programy.
RTVS nedokázala přesvědčivě zdůvodnit, proč na obou svých lineárních programech upřednostnila ve dvou dnech jiný obsah než tenis. I z hlediska sledovanosti by reprezentační tenis přilákal určitě víc diváků než domácí klubový fotbal nebo regionální politická debata.
Další poznámka je spíše technická. RTVS může mít pravdu v tom, že internetové vysílání je plnohodnotnou alternativou ke klasické televizi. V takovém případě je ovšem zcela legitimní se ptát, proč tedy RTVS vysílá své programy terestricky nebo přes satelit… když stačí internet.
RTVS dlouhodobě platí obrovské částky za vlastní terestrický multiplex navzdory tomu, že jej nedokáže efektivně zaplnit. Na rozdíl od ČT provozuje slovenská veřejnoprávní instituce pouze 2 stálé televizní programy a přibližně 10 rozhlasových stanic. Technickému operátorovi multiplexu pak zbytečně platí za celou datovou kapacitu, kterou nevyužívá. Za běžných okolností by se do DVB-T2/MPEG-2 multiplexu vešlo 4-5 televizních programů.
Volnou kapacitu by jistě šlo využít i na občasné vysílání sportovních přenosů nebo grotesky z parlamentu. Je však mnohem jednodušší diváky a koncesionáře odbýt pohodlnějším argumentem, který nevyžaduje žádnou další námahu. Milý koncesionáři, máš internet, tak si nestěžuj…