Někteří televizní piráti jsou nepoučitelní
Provozovat nelegální televizní službu přímo v některé západoevropské zemi je velmi riskantní a riziko odhalení je vysoké.
Britské protipirátské organizace se pochlubily dalším úlovkem, tentokrát na území města Worcester necelých 50 kilometrů jižně od Birminghamu. V rámci policejní razie došlo ke konfiskaci techniky a uzavření nelegální televizní platformy přes internet. Razie proběhla na dvou adresách, a vyšetřované subjekty měly ve svých domácnostech kromě samotné techniky ještě různé cennosti v hodnotě přesahující hodnotu 10 tisíc liber. Na tom by nebylo nic zvláštního, jelikož se všeobecně předpokládá, že provoz nelegální televizní platformy může být pro pachatele velmi výnosný.Co však překvapí, je míra „drzosti“ některých pachatelů, kterým nepřekáží ani vysoká míra rizika odhalení. Provozovat nelegální televizní službu přímo v některé západoevropské zemi je totiž velmi riskantní. Z tohoto důvodu se tyto služby soustřeďují mimo zemí Evropské unie a mimo Velké Británie.
Podobné zásahy na území evropských států ukazují, že aktivní potírání pirátských platforem má stále svůj smysl a to i navzdory tomu, že počet abonentů legálních pay-tv platforem stoupá nejen v rámci Evropy, ale i celosvětově. Svědčí o tom i stále rostoucí cena vysílacích práv, o které se vede tuhý boj. Provozovatelé placených sportovních kanálů jsou ochotni platit stále vyšší sumy za vysílací práva právě díky tomu, že počítají s většími příjmy od svých platících diváků.
Ironii přitom je, že na některých trzích je balíček nelegálně šířených sportovních kanálů cenově srovnatelný s legální placenou televizí. Mezi takové trhy patří i Česká republika nebo Slovensko.
Psali jsme: Televizní pirátství se nevyplácí. Platí to především o poskytovatelích