Konec Televize Naživo. Terestrika je pro podobné projekty neúprosně drahá
Chápu zapojení Televize Naživo do celoplošného terestrického multiplexu. Tvůrci projektu chtěli oslovit co nejvíce diváků. Na druhou stranu, pro tento účel si zvolili tu nejdražší možnou variantu. Rovněž lze pochopit fakt, že chtěli najít významného partnera, který by zajistil peníze pro terestrické šíření signálu. To by však bylo možné pouze tehdy, pokud by se tím partnerem stal přímo operátor multiplexu.
Samozřejmě, operátor se na projektu mohl podílet například formou určité slevy za šíření signálu. Ani to by ale zřejmě nestačilo, jelikož provoz televize obnáší i další významné náklady včetně samotné produkce.
V podstatě jediným partnerem, který by v této době mohl celoplošné terestrické vysílání zajistit, je Česká televize. Ta má k tomu dokonce ze zákona určené prostředky. Rychlému spuštění projektu pod křídly veřejnoprávního multiplexu však zřejmě brání platné zákony, kde se nemyslí na podobné situace. Jinými slovy, Česká televize může ve svém multiplexu šířit své kanály a kanály Českého rozhlasu, ovšem nemůže poskytnout prostor v multiplexu jiným subjektům. Navzdory tomu by však neměl být problém v tom, aby Televize Naživo pokračovala ve formě večerního programového bloku například na stanici ČT3.
Dobrou zprávou ovšem je, že projekt Televize Naživo úplně nekončí, pouze se transformoval do on-line podoby na webu filmnazivo.cz.
V podstatě jediným partnerem, který by v této době mohl celoplošné terestrické vysílání zajistit, je Česká televize. Ta má k tomu dokonce ze zákona určené prostředky. Rychlému spuštění projektu pod křídly veřejnoprávního multiplexu však zřejmě brání platné zákony, kde se nemyslí na podobné situace.