Pluto TV stále sází na kanály věnované jednomu seriálu. Potenciál vidí jen v kvantitě
Paradoxem je, že velká část kanálů v této bezplatné platformě vysílá v podstatě jen „maratony“ již dávno zapomenutých archivních pořadů a seriálů. Ty jsou ovšem stále ještě velmi populární. Management Pluto TV má navíc díky povaze své služby velmi přesná data o oblíbenosti těchto seriálů. Nově přibyly například stanice věnované seriálům Cheers! (Na zdraví) nebo Frasier.
Každý seriál nebo pořad má svůj samostatný kanál, kde je možné sledovat jednotlivé díly 24 hodin denně. Mohlo by být jednodušší tyto seriály umístit do videotéky na vyžádání, nicméně Pluto si buduje image na tom, že nabízí téměř výhradně jen lineární televizní programy přes internet.
Doporučená analýza: Svět streamingu. Vyšší číslo prodává? S rostoucím počtem bezplatných FAST kanálů klesá jejich kvalita
Nabídka a různorodost programů pro americký trh je skutečně bohatá, a obdobný klíč k sestavování programové nabídky má služba Pluto TV i pro jiné trhy, zejména pro britský, německý nebo pro skandinávské země.
Právě fakt, že Pluto TV zvolilo cestu lineárně sestaveného programu ukazuje na to, že tradiční způsob sledování televize je pro většinu diváků stále ještě klíčový. Před dvěma týdny jsme dokonce na TVKOMPAS.cz přinesli zprávu, že někteří diváci, jenž si v posledních letech oblíbili na pořady na vyžádání, se pomalu ale jistě vrací k tradičnímu sledování televize. Ukazuje se totiž, že pro mnoho diváků je velmi důležitá právě možnost přepínat programy, kterou jim moderní VOD služby nemohou nabídnout.
Přepínání programů je pro mnoho diváků forma relaxu. Diváci jsou navíc přesyceni nepřehlednou nabídkou ve videotékách na vyžádání. Díky obrovské konkurenci streamingových služeb totiž vznikají stále nové seriály a filmy. V důsledku toho je ale divák přehlcen, a mnohdy neví, co si má vybrat. Část lidí dokonce tráví víc času procesem výběru určitého díla než samotným sledováním vybraného díla. Pro tyto diváky je pak jednodušší přejít k lineární internetové televizi, a přepínat programy. Mnohem rychleji pak najdou pořad, který je zaujme.
Placené videotéky typu Netflix a Disney+ na jedné straně umožňují divákům sestavit si vlastní program na míru a sledovat jednotlivé pořady kdykoliv a kdekoliv. Ovšem lineární vysílání přes internet, které v českém prostředí nabízí například platformy Skylink nebo Telly, má svůj smysl pro daleko větší skupinu pasivních diváků, kteří jsou zvyklí relaxovat u televize a sledovat kontinuální vysílání.
Psali jsme: Diváci se přesouvají od VOD streamingu k lineární internetové televizi. Baví je „přepínat programy“