Česká televize ukončila vysílání programu ČT3
Podle zástupců České televize dosáhl její nyní již ukončený třetí program jedno z nejvyšších hodnocení divácké spokojenosti na tuzemském trhu. Podle generálního ředitele Petra Dvořáka je konec způsoben vinou nezbytných finančních úspor.
„Spuštěním stanice ČT3 pouhých pár dní po vyhlášení prvního nouzového stavu jsme chtěli pomoci nejzranitelnější skupině obyvatel, jež musela kvůli koronaviru zůstat doma. Trojka si okamžitě vysloužila mimořádně příznivou diváckou odezvu, hned první vysílací den se stala třetí nejvyhledávanější stanicí u lidí starších pětašedesáti let. Spolu s ČT art byla rovněž nejlépe hodnoceným programem na českém televizním trhu,“ bilancuje generální ředitel České televize Petr Dvořák.
„Měl jsem radost, když loni v březnu přešla ČT3 z experimentálního do řádného vysílání a stala se pevnou součástí nabídky České televize. Ocitli jsme se ale v situaci, kdy do vyřešení finanční situace České televize není pokračování možné,“ dodal Petr Dvořák.
V prvních měsících vysílala ČT3 osm hodin denně, následně se vysílací čas navýšil na šestnáct hodin a do programové nabídky díky tomu přibyly také ikonické zahraniční seriály typu Haló, haló!, Jistě, pane ministře či Randall a Hopkirk.
Spokojenost diváků s novou stanicí potvrdil i výzkum, v němž se 70 % dotazovaných shodlo, že spuštěním ČT3 napomáhá Česká televize nejohroženější skupině obyvatel překonat pandemii a ulehčit jim dopady nouzového stavu a karantény. Podle Rady seniorů posílila ČT zařazením programu úlohu média jakožto významné paměťové instituce.
Původně dočasný program vznikl bleskurychle v roce 2020 jako reakce na covidové lockdowny ve snaze ulehčit starším divákům tehdy vynucenou izolaci. Projekt nejprve vysílal jen 8 hodin denně. V roce 2021 však přešel do dlouhodobého režimu a postupně rozšířil vysílání na celý den.